O nás

Vokální kvartet NoTimers, momentálně nejdéle působící barbershopový kvartet v Česku, byl založen z výběru nepočetné mužské sekce novojičínského Smíšeného komorního sboru Ondrášek. Velkým dílem se o to zasloužil náš bas Honza Hána, který na každé soustředění sboru nosil barbershopové noty a mezi tenory a basy hledal ty správné lidi pro svůj nový vysněný barbershopový projekt. Prvním parťákem nemohl být nikdo jiný než lead Tomáš Hrňa, se kterým se už dlouhá léta dobře znali, jelikož spolu stáli už při založení novojičínského vokálního souboru Sextet+, brněnského mužského sboru Láska opravdivá a prvního barbershopového kvartetu v České republice Organized Four (pracovní název Čtveřice / 4CE). Dvěma odvážlivci, kteří obsadili tenor a baryton, se stali Dušan Brus a Daniel Pospěch. 

NoTimers vznikali několik týdnů a den, kdy jsme se měli dohodnout, že společně budeme do České republiky přinášet barbershop, se dnes už jen odhaduje na 12. září 2013. Všichni jsme tou dobou byli na vysokých školách a na zkoušení zbývalo málo času. Tak málo času, že název kvartetu jsme byli schopni dát dohromady až na přelomu let 2014/2015. To je důvod, proč se jmenujeme NoTimers. Dnes už je situace jiná a scházíme se za účelem našeho zdokonalení třeba i třikrát týdně a absolvujeme víkendová soustředění – název však zůstává jako připomenutí těžkých začátků. 

Členové

MgA. Dušan Brus

Dušan Brus

Tenor
Nositel titulu magistr umění se v kvartetu hodí! Jaké bylo naše nadšení, když se nám podařilo zlanařit opravdového odborníka! A jaké bylo naše zklamání, když se po pár měsících ukázalo, že nemá vystudovaný zpěv, ale hru na klavír… Naštěstí se ukázalo, že má vytříbený cit pro ladění. Ostatní členové si ho náležitě předchází – najít tenora je totiž při formování barbershopového kvartetu složité.

Mgr. Jan Hána

Jan Hána

Bas
Nejstarší člen kvartetu si zakládá na tom, že si pamatuje Nagano. Je to skateboardista, vystudovaný ajťák a webmaster těchto www stránek. Jako jediný člen NoTimers postrádá hlubší hudební vzdělání, ale dost možná je to první barbershopper v České republice. Zpívá už od školky a od té doby vystřídal asi 8 sborů a vokálních skupin.

Tomáš Hrňa

Tomáš Hrňa

Hlavní zpěvák
Narozen někdy v listopadu 1990, od útlého věku tíhl k hudbě a zpěvu. Účastník zájezdu Ondrášek, zpěvák a baskytarista skupiny Pound Street a Vintage Machine, vášnivý milovník četby Terryho Pratchetta, současný lead barbershopového vokálního kvartetu NoTimers. Mezi jeho záliby patří ženy, víno, zpěv a cestování.

Mgr. Daniel Pospěch

Daniel Pospěch

Baryton
Toto je náš baryton, který neměl čas o sobě něco napsat. Asi proto, že stále někde cáká hadicí. Prý je s kamarády dobrovolnými hasiči v extralize, ale hokejku jsme ho nikdy držet neviděli. Zpívá nejtěžší part na zapamatování. Při každé nové písní říká, že se ten baryton nedá. Jako by už za ty roky nemohl být zvyklý…

Ačkoli má každý kvartet 4 členy, NoTimers mají i člena pátého! Je jím Daniel Ševečka, který plnil roli hlavního zpěváka v době, kdy měl Tomáš dlouhodobé pracovní angažmá v Norsku. Bez jeho pomoci a jeho skvělého hlasu by v roce 2015 možná naše nadšení pro barbershop opadlo. 

NoTimers a Daniel Ševečka na pódiu v roce 2015
NoTimers s Danielem Ševečkou na Novoročním koncertě v Beskydském divadle 2015.

Dovětek

Zkrátka jsme český barbershopový kvartet nebo české barbershopové kvarteto, chcete-li. Obojí je správně. Český barbershop quartet už asi ne. Především jsme ale dobří přátelé. Bez toho to ani nejde, protože zpívání bez nástrojů na pódiu vyžaduje, aby každý člen plně důvěřoval těm ostatním.